Пожалуйста включите поддержку работы со скриптами.

Новини

8.07.2013     
8 липня 2013 року у відділі мистецтв відкрилась книжкова виставка «Образ романтичного героя в мистецтві» з циклу «Гуманістична місія мистецтва». Виставка висвітлює один з найбільш блискучих періодів європейської культури, який виник у Франції, як реакція на загибель ідеалів Великої французької революції, коли руйнувались ілюзії, в епоху надій та розчарувань, і виплеснувся у мистецтво величезної емоційної напруженості. Романтики вибирали для своїх творів неординарні сюжети в житті, історії, природі, зображували людину у виключних обставинах, коли виявляються кращі риси її характеру. Романтична епоха висунула блискучих мислителів, поетів, композиторів, музикантів. Не заперечуючи ролі розуму, романтики стверджували велике значення творчої уяви, інтуїції.
На виставці представлені документи про життя та творчість видатних митців романтичного напряму різних країн та яскраві твори, у яких розкриваються кращі духовні прояви особистості, її внутрішній світ.
Творцю романтичного руху, великому французькому художнику, автору картини «Свобода на барикадах», присвячена монографія М. Прокоф’євої «Делакруа» (М., 1998). Про історію кохання легендарної пари романтичного віку, втіленої Е. Делакруа у монументальній декоративній фресці «Плафон Гомера», розповідає книга «Фредерик Шопен – Жорж Санд» (М., 2005).
Романтична епоха в українському мистецтві, завдяки грандіозній постаті Т. Шевченка, виділяється цілісністю людського образу та масштабністю проблем, чому присвячено монографію В. Овсійчука «Класицизм і романтизм в українському мистецтві» (К., 2001).
Почуття та думки, хвилювання та пристрасті – це найулюбленіша тема в портреті романтичного стилю. Загадкова постать великого російського портретиста пушкінської епохи постає на сторінках книг І. Бочарова та Ю. Глушакової «Кипренский» (М., 1990). Захоплююче розслідування О. Петрушанської «Михаил Глинка и Италия» (М., 2009) присвячене загадкам життя та творчості геніального російського композитора.
Англійські романтики підкреслювали важливість духовного початку в протилежність злиденності внутрішнього світу англійської буржуазії. Доктор мистецтвознавства К. О. Некрасова в книзі «Романтизм в английском искусстве» (М., 1975) на прикладі творчості декількох художників простежує складні шляхи англійського романтизму. З творчістю видатних майстрів англійського живопису знайомлять вишукані альбоми «Артур Хьюз» та «Фредерик Лейтон» (М., 2010).
Іспанія дала світу одного з найбільш глибоких живописців-романтиків – Ф. Гойю. Науковий аналіз та характеристика творчості великого іспанського майстра представлена в дослідженні талановитого вченого В. М. Прокоф’єва «Гойя в искусстве романтической епохи» (М., 1986).
Європейський музичний романтизм був започаткований в Германії Шубертом і продовжений плеядою видатних композиторів: Шуманом, Мендельсоном, Малером. Любителів класичної музики неодмінно зацікавить книга С. Грохотова «Шуман и окрестности: романтические прогулки по "Альбому для юношества"» (М., 2006). Засновнику школи дрезденських романтиків присвячений альбом «Каспар Давид Фридрих» (М., 2002).
Життя Ф. Ліста – взірець біографії романтичного артиста. Есе сучасного композитора С. Слонімського «Творческий облик Листа: взгляд из XXI века» (СПб., 2010) присвячене унікальності великого угорського композитора.
Виставка супроводжується періодичними, бібліографічними та нотними виданнями, аудіозаписами музики епохи романтизму, відеозаписами оперних вистав.
Виставка триватиме до 31 липня.

Cайт вiдвiдало 2398068