Пожалуйста включите поддержку работы со скриптами.

Новини

15.07.2013     
15 липня 2013 року у відділі документів з економічних, технічних та сільськогосподарських наук відкрився перегляд літератури «Сучасна металургія – від міні-заводів до безвідходних підприємств».
Для нашого регіону, який протягом десятиліть був лідером металургійної галузі, День працівника металургійної та гірничодобувної промисловості (у 2013 році він припадає на 21 червня) є особливим святом.
Металургія – одне з найдавніших ремесел, яке було відоме людству вже в ХІІ-ХІ тисячолітті до нашої ери. На сучасному посткризовому етапі для національної металургії важливо знаходити альтернативні шляхи розвитку галузі, реалізовувати інноваційні проекти, здійснювати екологізацію виробництв тощо.
На перегляді експонується близько 100 видань, серед яких: монографії, збірки наукових праць, довідники, навчальні видання, журнальні статті, присвячені широкому колу питань, пов’язаних з сучасними технологіями металургійної промисловості, утилізацією та переробкою відходів, економічними та технологічними інноваціями, функціонуванням міні-заводів та ін.
Виявленню невикористаних внутрішніх потенційних можливостей для активізації національного металургійного виробництва і підвищення його конкурентоздатності до світового рівня присвячено монографію колективу донецьких дослідників «Орієнтири відродження гірничо-металургійного виробництва України» (Донецьк, 2012).
У монографії В. В. Вагіна, Л. Ф. Лекаренка і П. Драгоуна «Каменное и шлакокаменное литье. Практическая петрургия» (Донецьк, 2011) узагальнюється цінний практичний досвід, накопичений під час багаторічних досліджень в інноваційному напрямку впровадження кам’яного і шлакокам’яного литва на металургійних підприємствах України.
Провідні донецькі економісти присвятили свою наукову роботу «Стратегія інноваційного розвитку підприємств металургійної промисловості» (Донецьк, 2010) проблемам інноваційної діяльності металургійних підприємств України. Автори формулюють концепцію перспективного ефективного розвинення вітчизняної металургійної галузі України з урахуванням переваг, особливостей посткризового етапу, ризиків.
Важливим напрямком розвитку української металургії є створення маловідходних і безвідходних металургійних виробництв. У книзі донецьких вчених-металургів В. О. Попова, О. Є. Мушик і Л. М. Царенко «Лом и отходы черных металлов. Классификация, приемка и сортировка» (Донецьк, 2010) викладено матеріали з організації збирання, заготівлі, приймання, сортування і контролю лома і відходів чорних металів.
На перегляді також представлено актуальні публікації журналів «Сталь», «Кузнечно-штамповочное производство», «Металл и литье Украины», «Энерготехнологии и ресурсосбережение», «Металлургическая и горнорудная промышленность».
Перегляд триватиме до 28 липня.

Cайт вiдвiдало 2397776