Пожалуйста, включите поддержку работы со скриптами.

Анонси на мiсяць

15.02.2014

Відеопокази оперних та балетних вистав

Старовинні віртуозні арії у виконанні світової оперної зірки Чечілії Бартолі о 14-00
Поверх: 4 Кімната: 27
Відділ мистецтв
15.02.2014

Віртуальна книжкова виставка

Україна та ЄС - зовнішньо-економічне перезавантаження
Поверх: 3 Кімната: сайт
Відділ документів з економічних, технічних і сільскогосподарських наук
З 15.02.2014 до 18.02.2014

Книжкова виставка

Засновник експериментальної науки (до 450-річчя від дня народження Галілео Галілея, італійського вченого, фізика, механіка і астронома)
Поверх: 3 Кімната: 16
Відділ періодичних документів
15.02.2014

Клуб "Странник"

Тема зустрічі: "Фантастические миры Говарда Филлипса Лавкрафта" о 15.00
Поверх: 4 Кімната: РЦ
«Русский центр»
16.02.2014

Вечір поезії

Сьогодні святкує любов (до Дня Святого Валентина)
Поверх: 4 Кімната: 24
Канадсько-український бібліотечний центр
16.02.2014

Клуб з вивчення народних традицій

Творці дивосвіту: засідання в клубі з вивчення народних традицій ім. І. Яхно о 10.00
Поверх: 4 Кімната: 27
Відділ мистецтв

Вітаємо Вас на сайті головної книгозбірні регіону, потужного автоматизованого інформаційного, просвітницького, культурного, дослідного, науково-методичного центру Донеччини. Історія бібліотеки є яскравою сторінкою в біографії Донецького краю.

Головне завдання закладу – формування та задоволення інформаційних і творчих потреб користувачів, для чого використовуються як традиційні так й інноваційні форми роботи. Функціонування книгозбірні забезпечують 23 структурні підрозділи та 9 інформаційних центрів.

До послуг користувачів – понад 1 млн 600 тис. пр. друкованих та електронних документів з усіх галузей знань, широкий репертуар періодичних видань, послуги Інтернету, WI-FI, доступ до наукових баз даних. Щороку фонд бібліотеки поповнюється 15 тис. нових видань. Для науковців працює спеціалізована кафедра та віртуальний читальний зал для наукових цілей. Існує можливість отримання додаткових сервісних послуг.

Повноцінний рівень задоволення регіональних інформаційних потреб забезпечують фонд краєзнавчих документів та місцевих видань, який нараховує більше 40 тис. пр., повнотекстова база даних «Електронна бібліотека Донеччини», фактографічна база даних «Календар знаменних та пам’ятних дат Донецької області».

Бібліотека є осередком культурного життя регіону для всіх верств населення, центром духовного відродження національної самобутності етносів Донеччини та щорічно організовує і проводить майже 600 масових заходів (серед яких: регіональний фестиваль «Преса і книга Донеччини», конференції, презентації нових видань, тематичні вечори, перегляди літератури, художні виставки тощо).

У бібліотеці працюють літературно-художній музей Т. Г. Шевченка, літературний музей Василя Стуса, 10 клубів за інтересами.

Подiї

Протягом лютого 2013 року відбувалося опитування користувачів щодо їх думки з приводу перейменування бібліотеки на ім’я Василя Стуса.
Результати соціологічного дослідження щодо перейменування бібліотеки на им'я Василя Стуса
На сесії Донецької обласної ради прийнято Регіональну програму "Розвиток публічних бібліотек Донецької області на 2012-2015 роки".
Регіональна програма «Розвиток публічних бібліотек Донецької області на 2012-2015 роки»