Пожалуйста, включите поддержку работы со скриптами.

Ці трагічні тридцяті: Голодомор на Донеччині

Кожна сучасна людина має знати історичне минуле свого народу. Однією з найтрагічніших сторінок історії України є голод 1932-33 років. Рішення партії та уряду, за якими повинно було нормалізуватися загальне становище на селі, не привели до виправлення ситуації, а ще більше поглибили кризовий стан селянина. Український народ спіткала величезна трагедія, масштаби цього злочину, на жаль, ще не отримали повного відображення в нашій історичній науці. Однак у січні 1990 року була прийнята Постанова ЦК Компартії України "Про голод 1932-33 рр. на Україні та публікацію пов'язаних з ним архівних матеріалів", а у листопаді 2006 - Закон України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні". Нормативні документи дали змогу відкрити архівні документи, вченим публікувати результати досліджень щодо причин і наслідків Голодомору, а очевидцям - свідчити.
Трагічні події того часу не оминули і нашого краю. Донбас як регіон, в якому промислові райони межують з сільськогосподарськими, мав свої особливості. Процеси індустріалізації та колективізації проходили в ньому одночасно, що давало можливість селянам, залишивши родини вдома, йти на заробітки на шахти та заводи, поповнюючи ряди робітничого класу, адже це забезпечувало їх гарантованим пайком. У колгоспах залишалась низькопродуктивна частина сільського населення, тому в окремих сільськогосподарських районах області голод був таким самим лютим, як і в інших куточках України.
Знайомство з книгами донецьких авторів надасть можливість зробити власні висновки, глибше і повніше відтворити страшні події того часу.
 

          

 

Виставка "Сланцевий газ: факти, оцінки, прогнози"
Виставка "Мова рідна, слово рідне "
Виставка "Визволення Донбасу: ціна перемоги"
Виставка "Каліграфія – найдавніше з мистецтв"
Виставка "Демократія як загальнолюдська цінність"
Виставка "Інформаційні ресурси в бібліотеках: сучасне і майбутнє"
Виставка "ХХІ століття - вік якості"
Виставка "Стосується кожного"