Пожалуйста, включите поддержку работы со скриптами.

Новини

23.04.2014

Перегляд літератури «Книги, є ріки, що наповнюють всесвіт увесь»

23, 24, та 26 квітня 2014 року в фойє 3-го поверху бібліотеки відбувся перегляд літератури «Книги, є ріки, що наповнюють всесвіт увесь» («Повість минулих літ»), присвячений Всесвітньому дню книги і авторського права та Міжнародному дню інтелектуальної власності. На перегляді експонувалися видання з відділу документів з гуманітарних і природничих наук бібліотеки.

Серед вітчизняних пам’яток, що сягають корінням у глибину віків, чільне місце посідає українська рукописна книга. Саме їй присвячена монографія Я. П. Запаска «Українська рукописна книга» (Львів, 1995). У цьому багатоплановому дослідженні читач знайде розгорнутий художній аналіз і бібліографічний опис найвизначніших художньо оздоблених пам’яток українського рукописного мистецтва ХІ-ХVІІІ ст., що знаходяться у книгосховищах нашої країни та за її межами.

Збірник «Интеллектуальная собственность. Информационно-методический сборник по защите и внедрению интеллектуальной собственности» (Донецьк, 2010) містить інформаційні матеріали щодо захисту та просування інтелектуальної власності, взаємодії її творців з авторським правом.

Сучасна видавнича система і книжна культура постали перед викликами, породженими переходом людства від індустріальної цивілізації до інформаційної. В Україні до них додались труднощі соціально-політичних трансформацій, задавнені соціокультурні проблеми та інші несприятливі фактори. Виходячи з цього В. Теремко у своїй монографії «Видавництво – ХХІ. Виклики і стратегії» (К., 2012) досліджує стратегічні підходи і практики без оволодіння якими вітчизняній видавничій галузі буде дуже важко зберегти присутність у культурному світі і в центрі національного культурного життя, надати адекватні відповіді на ті виклики, що перед нею постали.

Робота доктора філологічних наук, професора, академіка АН вищої школи України М. Тимошика під назвою «Книга для автора, редактора, видавця» (К., 2005) – це одне з небагатьох в Україні видань, де в популярній формі комплексно висвітлюються найголовніші питання, що охоплюють усі процеси творення, редакційно-видавничої підготовки, поліграфічного виконання та реалізації різних видів видань.

Початок – найскладніший етап у кар’єрі молодого письменника. У нього є рукопис, але він не знає, як грамотно оформити його, як знайти видавництво і як укласти з ним договір. У цьому випадку в нагоді стане книга Е. Барякіної «Справочник списателя: Как написать и издать успешную книгу» (М., 2009).