Пожалуйста, включите поддержку работы со скриптами.

Новини

15.04.2014

Kнижкова виставка «Минуле і майбутнє авангарду»

15 квітня 2014 року у відділі мистецтв відкрилась книжкова виставка «Минуле і майбутнє авангарду» з циклу «Мистецтво: діалог, традиції і новаторство».

Авангард – особливий напрям у світовій художній культурі, що об’єднує усі новаторські, незбагненні, нетрадиційні напрямки. Образно-художній світ авангарду у своїх кращих зразках вражає гострою виразністю, безмежною фантазією, кипінням емоцій та епатажними знахідками.

У дослідженні Г. Ріда «Краткая история современной живописи» (М., 2009) проаналізовано розвиток мистецтва живопису першої половини XX століття. Це найбільш бурхливий та суперечливий період, коли виникали та стверджувалися нові форми сучасного мистецтва. Книга звертається до витоків авангарду, висвітлює його головні течії та напрями, ілюструє творчість європейських митців – яскравих представників авангарду.

«Энциклопедия русского авангарда» (М., 2003) створює широку панораму мистецтва XX ст. Імена і долі, школи та напрямки, музеї і колекції, секції і студії дозволяють уявити зліт і розмах нового мистецтва. Розкриваються естетичні позиції «андеграунду», що стають способом внутрішньої протидії офіційному реалізму.

Незвичне видання «Заметки о русском авангарде. Книги, открытки, графика» (М., 2007) містить статті мистецтвознавця Анатолія Боровкова та його соратників, а також численні репродукції графічного російського авангарду. Йдеться про книги, поштові листівки, графічні роботи, що увійшли до золотого фонду світового мистецтва. Надаються каталоги з повним описом колекційних серій листівок та рідкісних книг, створених і оригінально виконаних класиками російського авангарду.

На виставці експонується низка альбомів майстрів авангарду, серед яких: Олександр Богомазов, Казимир Малевич, Марк Шагал, Віра Хлєбнікова, Анатолій Звєрєв, Василь Чапні, Олексій Фіщенко.

Унікальний альбом-каталог «Іван Марчук» (К., 2004) висвітлює життя і творчість відомого українського художника-новатора, поборника найпрогресивніших течій сучасного образотворчого мистецтва, засновника власної техніки у малярстві. Мислитель і творець, тонкий лірик, Іван Марчук створив загадковий, сповнений краси і гармонії, художній світ. Видання містить близько 500 репродукцій картин майстра.

На виставці експонуються нові альбоми Пауля Клеє, Антоні Міро, Мауріца Ешера, здатних незвично та яскраво передавати оптичні ілюзії, нескінченну симетрію, психологічне та символічне відображення об’єктів і навіть неможливі фігури.

Видання виставки доповнюють публікації сучасних періодичних видань: «НОМИ», «Искусство», «Образотворче мистецтво».

Виставка триватиме до 30 квітня.