Пожалуйста, включите поддержку работы со скриптами.

Новини

24.03.2014

Книжкова виставка «Таланты и поклонники», присвячена Міжнародному дню театру

24 березня 2014 року у відділі міського абонемента відкрилась книжкова виставка «Таланты и поклонники», присвячена Міжнародному дню театру.

Як відомо, слово «театр» прийшло в нашу мову з давньогрецької та буквально перекладається як «місце, де дивляться». Традиційно в театрі граються два найбільш популярні жанри – комедія і трагедія, символами яких стали театральні маски. Міжнародний день театру – це не просто професійне свято майстрів сцени, це наше свято – свято мільйонів небайдужих глядачів.

На виставці представлені видання, що ілюструють історію та сучасність театру.

Славна історія першого українського професійного театру, його минуле і сьогодення увічнені в альбомі «Театр Марка Кропивницького (минуле і сучасне)» (Кіровоград, 2004). Альбом містить документи, фотографії, уривки з художніх творів.

На основі вивчення архівних джерел та матеріалів преси М. М. Бровун та Т. Г. Пішванова в книзі «Перший український театр Донеччини: штрихи до історичного портрету» (Донецьк, 2011) послідовно виклали історичні умови завдяки яким театр отримав і власне приміщення, і власне творче обличчя. Книга відкриває собою серію сучасних історичних розвідок з історії театру у фактах, подіях, особах.

Збірник В. Гайдабури «Театральні автографи часу» містить 30 авторських статей, що виходили у періодиці починаючи з 80-х років минулого століття.

Простий хлопець з села на Донеччині успішно розпочав кар’єру на залізниці. Працював робітником, майстром та несподівано круто змінив своє життя, зробивши сміливий крок в оперне мистецтво. Такій неймовірній долі видатного оперного співака, актора й педагога Миколи Семеновича Момота присвячена книга П. Є. Гайворонського «Микола Момот: Життя без антрактів: документальна повість» (Донецьк, 2010).

Сучасний театр – це живий зв’язок часів. Крім того, сучасний театр – це завжди напружені пошуки нового. Адже новим поглядом на світ, новим ритмам життя повинні відповідати і нові прийоми режисури, нові шляхи вирішення сценічного простору. Книга Н. М. Корнієнко «Лесь Курбас: репетиція майбутнього» (К., 1998) – перша монографія, у якій здійснено дослідження евристичних художніх моделей Леся Курбаса, засновника національного українського модерного театру XX століття. Обробка архівних матеріалів, художнє втілення теми робить цю книгу унікальною і неповторною.

Зараз вважають, що в часи телебачення та Інтернету театр втратив свою значимість. Ми не згодні з цією думкою. Театр – дзеркало життя, в яке завжди цікаво подивитися, незалежно від часу. Театр – це місце, де можна побачити власне відображення, посумувати і посміятися над собою.

Виставка триватиме до 31 березня.