Пожалуйста, включите поддержку работы со скриптами.

Новини

01.06.2014

Виставка-персоналія «Творець донецької металургії»

1 червня 2014 року у відділі документів з економічних, технічних і сільськогосподарських наук відкрилась виставка-персоналія «Творець донецької металургії», присвячена 200-річчю від дня народження Джона Джеймса Юза, британського гірничого інженера, засновника м. Юзівка (тепер м. Донецьк).

На виставці представлені видання 1925 – 2012 років, що висвітлюють історію промисловості Донбасу XIX - XX ст. та засновницьку роль Джона Юза щодо розвитку металургії, гірництва та господарства на Донеччині.

Активна діяльність Джона Юза щодо розвитку металургійного виробництва, вугледобування, міської інфраструктури представлена в книгах П. Жигалко «Железная промышленность С. С. С. Р.» (Харків, 1925) та М. М. Попова «Старая Юзовка.1869 – 1905» (М; К., 1937) серії «История заводов». У книзі М. М. Попова підприємницькій діяльності Юза та його родини присвячено окрему главу. Перебіг подій та обставини, що супроводжували заснування металургійного комбінату та м. Юзівка, в книзі описані досить докладно, об’єктивно, точно, адже створення цього літопису відбувалося ще за життя деяких свідків далеких подій XIX ст.

У монографії В. Д. Нестерцова, С. М. Нестерцової та О. В. Щербіної «Деловая элита Донбасса ХIХ – начала ХХ вв.» (Донецьк, 2007) відведено окрему главу особистості та діяльності Джона Юза, де підкреслюється, що історія Донбасу тісно пов’язана з ім'ям цієї людини. Саме він доклав багато зусиль, щоб протягом невеликого часу в глухому дикому степу було побудовано завод, що дав поштовх бурхливому економічному розвитку цілого регіону.

Виставка триватиме до 15 червня.