Пожалуйста, включите поддержку работы со скриптами.

Новини

05.06.2014

Kнижкова виставка «Класики національної графічної школи»

5 червня 2014 року у відділі мистецтв відкрилась книжкова виставка «Класики національної графічної школи» з циклу «Мистецтво: діалог традицій і новаторства».

Вважається, що графіка – тонша та абстрактніша, ніж інші види мистецтва. Мова графіки порівняно з мовою живопису більш умовна, скупа, лаконічна. Українську графічну школу наповнюють яскраві особистості, митці, які створили засобами мистецтва графіки самобутні образи, добрі почуття, рідні серцю міста.

Київ здавна зачаровував своєю неповторною красою. Альбом «Святий Київ наш великий» (К., 2004) містить графіку Тараса Шевченка та його сучасників. Місто як образ змальовує геній Тарас Шевченко у краєвидах, репродукованих в альбомі. Представлені також репродукції історичних місць Києва, храмів, пам’ятників, краєвидів вулиць і мостів Михайла Сажина, Василя Штернберга, Федора Солнцева, Василя Тімма.

Графічну шевченкіану Василя Касіяна розкриває видання «Бібліотеки Шевченківського комітету» «Пророк» (К., 2006). В. Касіян у своїй творчості графічним штрихом вирізьбив живий портрет цілої епохи. Вершиною мистецтва графіки майстра височить славетна шевченкіана.

Бойчукізм – одне з найбільш яскравих явищ української графіки. Понад століття минуло від часу, як у Парижі вперше заявила про себе школа Миколи Бойчука. Вона ставила за мету і здійснила створення монументального графічного стилю, опираючись на українські традиції та досягнення світового мистецтва. Монографія Людмили Соколюк «Графіка бойчукістів» (К., 2002) висвітлює творчість Михайла Бойчука, Івана Падалки, Василя Седляра, Оксани Павленко. Автор показує явище бойчукізму як відчуття свого народу в контексті світової культури.

Альбом Сергія Якутовича «Незавершений проект» (К., 2008) представляє кращі роботи сучасного митця за тридцять років творчої діяльності. Художником було втілено значні проекти в різних жанрах образотворчого мистецтва, зокрема у графіці. Це ілюстрації до роману Олексія Толстого «Петро I», повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба», оформлення художнього фільму режисера Володимира Бортка «Тарас Бульба», естонського епосу «Калевіпоег». Сторінки альбому репрезентують більшість цих яскравих робіт Сергія Якутовича.

Виставка знайомить читача також з творчістю низки сучасних українських художників - графіків, серед яких: Георгій Нарбут, Тетяна Яблонська, Леонід Андрієвський, Василь Лопата, Остап Пасіка, Микола Стратілат, Володимир Криштопенко.

Творчість донецьких митців на сторінках видань представляють Тарас Георгійович Шевченко, Володимир Шендель, Михайло і Лариса Джарти, Тамара Єгоренкова, Петро Степаненко.

Виставка триватиме до 30 червня.