Пожалуйста, включите поддержку работы со скриптами.

Новини

14.05.2014

Перегляд літератури «Наукова думка та розвиток сучасних технологій»

14 та 15 травня 2014 року на 3-му поверсі бібліотеки відбувся перегляд літератури «Наукова думка та розвиток сучасних технологій», присвячений Дню науки. На перегляді експонувалися видання з відділу документів з гуманітарних та природничих наук, відділу періодичних документів і відділу документів іноземними мовами.

Щорічно в багатьох країнах світу відзначається День науки, заснований організацією ЮНЕСКО у 2001 році на науковій конференції, а відзначати його почали з 2002 року. Цей день є своєрідним нагадуванням людству про важливість наукових досліджень та розробок. Вчені всього світу зустрічаються зі своїми колегами задля обміну досвідом і вирішення проблем. В Україні День науки відзначають у третю суботу травня згідно з Указом Президента «Про День науки» від 14 лютого 1997 року.

Понад століття існує Нобелівська премія, що вважається однією з найавторитетніших премій сучасності. У четвертому випуску збірника «Наука України у світовому інформаційному просторі» (К., 2011) відомий науковець В. Абліцов розповідає про вітчизняних діячів, які зробили значний внесок у розвиток світової науки і техніки й отримали міжнародне визнання.

Наука та інновації – один з головних факторів розвитку сучасної техногенної цивілізації. Збірник статей «Наука в условиях глобализации» (М., 2009) розглядає стан сучасної російської науки, її соціально-технологічні проблеми, економічні аспекти, а також нові тенденції і явища в її розвитку під впливом глобалізації.

Збірка наукових праць «Современные информационные технологии в образовании и научных исследованиях (СИТОНИ – 2012)», що вийшла друком в межах III міжнародної науково-технічної конференції, яка проходила 4-5 жовтня 2012 року в м. Донецьк, містить матеріали, присвячені застосуванню інформаційних технологій в освіті і наукових дослідженнях, зокрема новітні тенденції використання сучасного програмного забезпечення.

Епоха Інтернету кардинально змінила і науковий світ, і способи організації наукової роботи. Видання «Научная работа в эпоху Интернета: рекомендации начинающим исследователям» (Донецьк, 2013) включає такі поради і рекомендації починаючим дослідникам-гуманітаріям: яким чином працювати з джерелами і літературою, як шукати в Інтернеті необхідну для наукової роботи інформацію, як слід проводити порівняльне дослідження тощо.

Медицина завжди була і залишається на вістрі прогресу. Використання інформаційних технологій у цій галузі з кожним роком зростає. Книжка «Информационные технологии в практике врача» (К., 2012) складається з 8 розділів, у яких викладені відомості, що забезпечують професійний підхід до використання Інтернету як джерела медичних знань, засобів зв’язку, спілкування, навчання. Велику увагу приділено медичним інформаційним системам, зокрема електронній історії хвороби, також описані новітні напрями – телемедицина і теленавчання.