Пожалуйста, включите поддержку работы со скриптами.

Новини

03.05.2014

Перегляд літератури «Годівля тварин: стародавні традиції, нові технології»

3 травня 2014 року у відділі документів з економічних, технічних і сільськогосподарських наук відкрився перегляд літератури «Годівля тварин: стародавні традиції, нові технології». На перегляді представлено понад 100 видань: монографії, наукові статті, довідники, популярна література, навчальні посібники, присвячені широкому колу питань якісної годівлі тварин та інтенсивного кормовиробництва в сучасному сільському господарстві.

Сьогодні в аграрній науці та практиці існує принципово новий підхід до годівлі тварин: вона вважається складним та багатогранним (а не простим механічним, як раніше) процесом, в основі якого лежить ціла філософія. Про практичні результати цієї філософської теорії йдеться у статті «Нове слово в годівлі: "Ви отримуєте не просто продукт – ви опановуєте філософію"», що розміщена у журналі «Пропозиція» (2014, № 2). У публікації висвітлюється діяльність українських нутриціоністів (фахівців з питань годівлі) з Групи компаній «АгроВет Атлантик», які, спираючись на досвід французьких партнерів, застосовують в процесі годівлі тварин особливий тривимірний підхід. Цей підхід поєднує в собі традиції та інновації і гарантує одержання найкращих кормів.

Про питання розвитку вітчизняного кормовиробництва зусиллями компанії «ПроАгро» та обговорення цих питань на черговій конференції кормовиробників України йдеться у статті А. Назаренко «Корми для ефективного тваринництва» («Пропозиція», 2013, № 1). Однією з головних проблем, що розглядались фахівцями на конференції, була проблема якості сировини для виготовлення кормів.

Комбікормова галузь України є важливою складовою агропромислового комплексу і посідає важливе місце в системі забезпечення продовольчої безпеки країни. Саме тому економічні аспекти розвитку кормовиробництва стають предметом наукового дослідження. Так, монографія О. Ю. Біленького «Комбікормова галузь: тенденції та перспективи розвитку» (Донецьк, 2011), присвячена обґрунтуванню цілісної методологічної концепції організаційно-економічного механізму розвитку українського кормовиробництва та управління галуззю в сучасних умовах динамічного середовища.

Господарям, які вже займаються або збираються зайнятись тваринництвом у власному господарстві стане у нагоді популярне довідкове видання «Полная энциклопедия животноводства. Породы. Содержание. Разведение» (Донецьк, 2011). Автори-упорядники книги докладно розповідають про особливості годівлі великої рогатої худоби, овець, свиней, кролів, нутрій, коней, пропонують оптимальний раціон, надають перелік і характеристику шкідливих та отруйних трав для великої і малої рогатої худоби.

На перегляді широко представлені актуальні публікації журналів «Тваринництво України», «Сучасне птахівництво», «Зоотехния», «Комбикорма», «Приусадебное хозяйство» щодо вирішення найважливіших проблем кормовиробництва та годівлі тварин, застосування нових технологій та втілення інноваційних розробок в цих галузях агропромислового комплексу.