Пожалуйста, включите поддержку работы со скриптами.

Новини

08.05.2014

Перегляд літератури «Повік ті дні із пам’яті не стерти»

8 травня 2014 року в фойє 3-го поверху бібліотеки відбувся перегляд літератури «Повік ті дні із пам’яті не стерти», присвячений Дню Перемоги.

У книзі І. К. Патриляка та М. А. Боровика «Україна в роки Другої світової війни: спроба нового концептуального погляду» (К., 2010) розглянуто найбільш суперечливі сторінки історії України даного періоду. Велику увагу приділено «українській проблемі» напередодні і на початку війни, окупаційному режиму нацистів та їхнім союзникам в Україні, діяльності радянського підпілля і партизанів.

У першій книзі видання «Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ ст. Історичні нариси» (К., 2011) висвітлюється широке коло питань одного з драматичніших періодів історії України. На основі критичного аналізу історичних матеріалів, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизан та підпільників у тилу нацистських окупантів, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби.

«Альбом партизанської слави українського народу у Великій Вітчизняній війні 1941–1945» (К., 2012) містить добірку архівних фото та інформаційних матеріалів стосовно партизанського руху на теренах України під час Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр., що були надані державними архівними установами України та Комісією у справах колишніх партизанів при Верховній Раді України.

Книга учасника Великої Вітчизняної війни, орденоносця Ф. П. Людного «Фронтовими дорогами війни» (К., 2012) являє собою збірник спогадів ветеранів війни, нарисів, біографічних матеріалів про бойовий і трудовий шлях багатьох фронтовиків, партизанів, підпільників.

Книга І. О. Божка «С войной на "Ты"» (Луганськ, 2011) розповідає про життєвий та бойовий шлях багатьох ветеранів Великої Вітчизняної війни, їх спогади та погляди на життя, на формування яких вплинула війна.

Також на перегляді було представлено багато видань, що з різних сторін висвітлюють тяжку пам’ять про війну, її учасників та її трактування істориками.