Пожалуйста, включите поддержку работы со скриптами.

Новини

21.04.2014

Виставка «Шекспір – найрепертуарніший з драматургів усіх часів та народів»

21 квітня 2014 року у відділі мистецтв відкрилась книжкова виставка «Шекспір – найрепертуарніший з драматургів усіх часів та народів», присвячена 450-річчю від дня народження Вільяма Шекспіра (1564–1616), англійського драматурга.

Сюжети Шекспіра виявилися своєрідною лінзою, збільшуваним склом, через яке у творах зображені різні сторони дійсності. Творіння великого англійського драматурга виявилися школою реалістичної правди. Боротьба характерів, різних прагнень та почуттів у творах Шекспіра головним чином перетворюється в сцени – діалоги, де зіштовхуються декілька протилежних героїв.

Ювілейне видання В. Шекспіра «Трагедии» (М., 1964), що супроводжується вступною статтею видатного радянського шекспірознавця М. М. Морозова, який висвітлює творче життя поета, його становлення як драматурга, вийшло до 400-річчя від дня народження геніального англійського драматурга.

Так склалося, що в англійському театрі все починалося з Вільяма Шекспіра. Час висував на перший план в репертуарі театрів то один, то інший його твір.

Книга О. В. Бартошевича «Шекспир на английской сцене. Конец XIX – первая половина XX. Жизнь традиций и борьба идей» (М., 1985) розповідає про стиль шекспірівської вистави, шекспірівський театр 1930-х років та інше.

З критичним аналізом спектаклів1970-х років за творами В. Шекспіра на сцені англійських театрів знайомить книга Г. Г. Образцової «Современная английская сцена (На рубеже 70-х годов)» (М., 1977).

Видатний театральний критик, доктор мистецтвознавства О. А. Анікст у книзі «Театр епохи Шекспира» (М., 1965) не заперечує, що Вільям був великим поетом й письменником, але дає читачам змогу зрозуміти, що Шекспір перш за все був драматургом і вершиною його творчості була драматургія, що з часом одержала всесвітнє визнання.

Світ шекспірівських героїв надихав знаменитого італійського композитора Джузеппе Верді на створення неперевершених оперних творів. Любов до Шекспіра Верді зберіг на усе своє життя, а його опери «Макбет», «Отелло», «Фальстаф» увійшли до світової скарбниці. Саме про роль великого драматурга у житті маестро читачі дізнаються з книги Г. Ш Орджонікідзе «Оперы Верди на сюжеты Шекспира» (М., 1967).

На виставці представлені диски із записами оперних та балетних творів на сюжети В. Шекспіра у постановці кращих театрів світу з відомими та улюбленими виконавцями сучасності, які читачі зможуть переглянути у зручний для них час у відділі.

Виставка триватиме до 30 квітня.