Пожалуйста, включите поддержку работы со скриптами.
Повернутися до списку

"Разом можливо подолати рак"
(до Всесвітнього дня боротьби проти раку)

Всесвітній день боротьби проти раку, що проголошений Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями, відзначається щорічно 4 лютого.Бондар Г. В. Переможемо рак разом [Текст] / Г. В. Бондар. - Донецьк : Донеччина, 2008. - 208 с.

Книга академіка АМН України Г. В. Бондаря, відомого хірурга-онколога, колишнього генерального директора Донецького протипухлинного центру, є результатом сорокарічної роботи у важкій та багатопроблемній галузі медицини - онкології. Автор зумів у доступній формі розповісти про виникнення, розвиток, профілактику і лікування раку. Це видання є першою у вітчизняній практиці спробою створити зібрання практичних рекомендацій, виконання яких знизить ризик виникнення не тільки онкологічних захворювань, але й інших - не менш небезпечних хвороб, допоможе створити навколо себе захисний бар'єр.Лікування хронічного больового синдрому в онкологічних хворих [Текст] : навч. посіб. / Г. В. Бондар, В. І. Черній, М. В. Крюков та ін. ; за заг. ред. акад. НАМН України Г. В. Бондаря, чл.-кор. НАМН України В. І. Чернія. - Донецьк : Заславський О. Ю., 2011. - 128 с.

У посібнику широко висвітлені новітні методи лікування хворих на рак з хронічним больовим синдромом (ХБС). Авторами, на багатому матеріалі власних досліджень, запропоновані найбільш ефективні методи боротьби з ХБС, також проаналізована світова наукова література з даної проблематики.Янсен Т. Испытание болезнью: как пережить рак груди [Текст] / Тьерри Янсен ; пер. с фр. И. Шубиной. - М. : Астрель : CORPUS, 2010. - 190 c.

Як вибудовувати лінію поведінки з близькими під час перебігу хвороби? Як зберегти позитивний погляд на світ? Як згладити побічні ефекти лікування? Книга бельгійського психолога і лікаря корисна передусім пацієнткам, які страждають на рак молочної залози, а також їх близьким. Але поради автора настільки універсальні, що можуть стати у нагоді кожному, хто зіткнувся з тяжким захворюванням.Нетрадиционное лечение рака и других тяжелых заболеваний методом Г. А. Маркова [Текст] / сост. Г. А. Марков. - Минск : Современная школа, 2009. - 64 с.

Займаючись проблемою лікування раку Г. А. Марков розробив оригінальний нетрадиційний метод лікування на засадах наукових досліджень в галузі інформаційного управління фізіологією та фенотипом організму. На базі цього методу були створені сучасні, принципово нові засоби та схеми лікування широкого спектра захворювань за допомогою імунокорегуючих сполук, біоінформаційних приладів та їх комбінованого застосування.Жвиташвили Ю. Б. Рак и питание [Текст] / Ю. Б. Жвиташвили. - 3-е изд., доп. и перераб. - СПб. : Элби-СПб., 2010. - 366 с.

У книзі хірурга-онколога, доктора медичних наук докладно розглянуто сучасне становище знань про харчування та його роль у виникненні, розвитку, профілактиці та лікуванні раку. В доступній формі наведені відомості про природу та причини раку, розглянуті питання імунітету при рості пухлин, фізіології травлення, вегетаріанства, очищення та відновлення організму, доцільності використання біологічно активних домішок до їжі.Ніколайчук І. Просвітницька місія онкологів [Текст] / І. Ніколайчук // Вісник Національної Академії наук України. - 2010. - № 2. - С. 3-6.

У статті йдеться про започаткування Всеукраїнського проекту "Наука - суспільству", покликаного донести до широкої громадськості потужний інтелектуальний потенціал української науки, на практиці здійснювати зв'язок учених і пересічних громадян.П'ятчаніна Т. Вчені онкологи про збереження здоров'я молоді України [Текст] / Т. П'ятчаніна // Початкова школа. - 2011. - № 3. - С. 54-55.

Сьогодні перед медиками та освітянами постає проблема збереження здоров'я нації через виховання здорового покоління. У дітей, порівняно з дорослими, значно рідше виявляються злоякісні новоутворення. Проте, статистичні дані свідчать, що онкологічні захворювання посідають друге місце серед причин дитячої смертності після нещасних випадків. Вчені розробили і пропонують сукупність рекомендацій щодо ранньої профілактики раку взагалі і окремих локалізацій злоякісних пухлин, про які йдеться у статті кандидата біологічних наук, завідувачки відділу інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Г. Є. Кавецького.Шпарик Я. В. Рак: переможці і жертви [Текст] / Я. В. Шпарик. - Львів : Афіша, 2008. - 628 с.

У книзі зібрано біографічні довідки відомих людей, долі яких пов'язані з онкологією. У I розділі подана інформація про тих, хто здолав хворобу (переможці) - майже 170 біографічних довідок. У II розділі міститься понад 1200 довідок про жертв раку - Наполеон, З. Фройд, І. Бергман, Л. Паваротті тощо. Вченим і лікарям, які доклали зусиль для пошуку методів лікування раку, присвячений III розділ.