Пожалуйста, включите поддержку работы со скриптами.
Повернутися до списку

Фронт у тилу ворога (до Дня партизанської слави)

Все далі від нас буремні роки Великої Вітчизняної, коли весь народ піднявся на священну війну з ворогом. Поряд з воїнами Червоної Армії на боротьбу з німецько-фашистськими загарбниками встали народні месники. Нині 22 вересня, коли в 1941 році С. А. Ковпак підписав наказ про створення Путивльського партизанського загону, народ України відзначає День партизанської слави, віддає належне добровільним захисникам Вітчизни, які зі зброєю в руках у роки тяжких випробувань виступили проти агресораСоколенко О. Г. Альбом партизанської слави українського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. / О. Г. Соколенко. - К. : Об'єднання "Всесвіт", 2012. - 1430 с

Книга-пам'ятник, яка була видана до 70-ї річниці Перемоги містить максимально повну добірку архівних фото та інформаційних матеріалів стосовно партизанського руху на теренах України під час Великої Вітчизняної війни, що були надані державними архівними установами України та Комісією у справах колишніх партизанів при Верховній Раді УкраїниПартизанская война на Украине: Дневники командиров партизанских отрядов и соединений.1941-1944 / сост. О. В. Бажан, С. И. Власенко, А. В. Кентий. - М. : Центрполиграф, 2010. - 670 с. - (На линии фронта. Правда о войне)

Друга світова війна стала часом найвищого розвитку партизанської боротьби як найбільш ефективної форми протистояння окупаційним військам, а також вплинула на хід дій на фронтах.

У виданні вперше публікуються нові версії щоденників знаменитих партизанських командирів років Великої Вітчизняної війни на Україні: генералів С. А. Ковпака, С. В. Руднева, М. І. Наумова та інших. Щоденники дозволяють глибше оцінити стан і тактику бойових дій партизанських загонів, проливають світло на взаємовідносини партизан між собою та з місцевими жителями, містять цінні відомості про полководницькі якості та моральні устої партизанських командирів.Партизаны Донецка 1941-1943 годы. Книга первая. Историко-документальные очерки. - Донецк : Бледнов С. Ф., 2006. - 380 с.

Наш народ не підкорився німецько-фашистським загарбникам. Це переконливо відображено в даному збірнику, який увібрав в себе найкращі матеріали з серії "Герої донецького підпілля" - нариси донецьких дослідників та краєзнавців, вчених та письменників. У нарисах розповідається про мужність та відвагу бійців партизанських загонів, що діяли у місті Сталіно (Донецьк), розкривається багато сторінок діяльності антифашистських підпільно-патріотичних груп та партизанських загонів у роки Великої Вітчизняної війни на території міста Донецька.


Партизанская слава / Донец. облдержадмін., Донец. обл. орг. ветеранів України. - Донецк : Промінь, 2005. - 20 с. - (70 лет партизанскому движению в Украине).

22 вересня 2011 року виповнилось 70 років з початку партизанського руху в Україні. Донбасівці назавжди збережуть щиру вдячність всім, хто боровся в лавах народних месників. До видання увійшли імена та фото земляків, які знаходились у роки Вітчизняної війни в лавах партизанських загонів України, Росії, Білорусії в організаціях (групах) антифашистського Опору країн Європи.Патриляк І. К. Україна в роки Другої світової війни: спроба нового концептуального погляду / І. К. Патриляк, М. А. Боровик. - Ніжин : Лисенко М. М., 2010. - 590 с.

Війна пройшла через життя кожної української родини і є вагомою складовою історичної пам'яті українського суспільства. У книзі розглянуто найбільш суперечливі сторінки історії України періоду Другої світової війни. Велику увагу приділено висвітленню "української проблеми" напередодні і на початку війни, бойовим діям і причинам поразки Червоної армії в битві за Україну в 1941 році, окупаційному режиму нацистів та їхніх союзників в Україні, українському визвольному рухові, діяльності радянського підпілля і партизанів.

Кузнецов И. Н. Великая Отечественная война, которую мы не знали / И. Н. Кузнецов. - Ростов н/Д : Феникс, 2010. - 252 с. - (Авангард)

Дані, наведені у книзі, взяті з раніш засекречених документів і матеріалів; аналіз науково-історичної і мемуарної літератури, суворий відбір встановлених фактів дозволяє відновити реальну картину маловідомих подій Другої світової війни.

"Расскажу вам о войне…" : Вторая мировая и Великая Отечественная войны в учебниках и сознании школьников славянских стран / Т. С. Гузенкова, Д. А. Александров, А. Б. Едемский [и др.]. - М. : РИСИ, 2012. - 432 с. цв. ил.

Монографія присвячена процесам формування історичної пам'яті про Другу світову та Велику Вітчизняну війни у молоді слов'янських країн Східної Європи. Детальний аналіз сучасних підручників з історії Білорусії дає О. В. Петровська в розділі: "Білорусія. Республіка-партизанка". Спеціальний IV розділ присвячений знанням та уяві школярів про Другу світову війну: "Ценности и символы Второй мировой и Великой Отечественной войн в сознании учащихся". В монографії наведено уривок з твору "Розповім вам про війну…" учениці 9-го класу (Малоритського району Брестської області, Білорусія).Одна на всех Победа : Историко-документальные очерки / ред. : И. О. Таранова, Н. Х. Дмитриева, А. Н. Сергиенко [и др.]. - Донецк : Промінь, 2010. - 480 с., вкл. цветн., ил. цветн., ч/б. - (Серия "Лики победителей").

Сотні тисяч наших земляків, проявляючи відвагу і мужність, змагались на різних фронтах Великої Вітчизняної війни, в партизанських загонах і підпіллі, брали участь в русі Опору на території окупованих країн Європи. Багато хто з них поклав своє життя, крок за кроком наближаючи Перемогу. Найбільший розділ книги присвячений споминам ветеранів про тяжкі іспити, через які довелося пройти, захищаючі Батьківщину від ненависного ворога. Безумовний інтерес представляють згадки людей, які пізнали і пережили страхіття війни в дитячому віці.Ніхто не забутий, ніщо не забуте : [збірник] / В. Д. Ольшанський, В. К. Бондар, М. А. Царьов. - К. : Україна, 2011. - 856 с.

У документальній повісті В. К. Бондар, можливо не дуже красномовно, але щиро і відверто, по-солдатські, описує дії патріотів, які у неймовірно важких умовах підпілля зуміли об'єднати свої зусилля і створити потужний бойовий підрозділ - 4-й партизанський батальйон Київського об'єднання, що рішучими діями відволікав значні сили гітлерівців з фронту і у такий спосіб наближав визволення Києва і Київської області.

Твір В. К. Бондаря доволі оригінальний, він побудований на основі ретельно відібраних документів, власних спогадів, пережитого в окопах на передовій, у підпіллі, партизанському загоні.